Analýza spreadu na červen 2015

Pokud sledujete naše pravidelné analýzy komoditních spreadů, jistě jste zaregistrovali, jak se potvrdilo naše varování týkající se spreadu zdarma publikovaného platformou SeasonAlgo na květen 2015. Jednalo se o spread BOZ15-BOQ15. Upozorňovali jsme na to, že u spreadu je záporná korelace s historickými průměry a spread se letos obchoduje na poměrně vysokých hodnotách. Proto bylo výsledkem naší analýzy konstatování, že spread vykazuje poměrně nízkou míru pravděpodobnosti toho, že by mohla nastat očekávaná sezónnost. Pokud bychom plánovali vstup do pozice, doporučovali jsme cílit na nepříliš vzdálené profit targety. Zde je aktuální vývoj daného spreadu.

2015-06-01_21-47-26

Celý rozbor spreadu BOZ15-BOQ15 z 6.5.2015 si můžete přečíst zde.

Dnes opublikovala platforma SeasonAlgo spread na červen 2015. Jedná se o spread FCU15-FCQ15. Pojďme se na něj společně podívat a vyhodnotit jeho potenciál.

Začátek obchodního obchodního okna nastává 1.6.2015. Spread se letos obchoduje na skutečně nízkých cenách. Navíc se v těchto dnech prudce obrací směrem nahoru a odráží se od silné S/R úrovně. To vypadá velmi slibně. Pojďme se však podívat na další základní charakteristiku této strategie.

2015-06-01_22-35-13

Pokud se podíváme na sezónní korelace, vidíme, že spread vykazuje negativní korelaci se všemi historickými průměry. Tato negativní korelace je však způsobena zejména vývojem spreadu v období listopad 2014 – leden 2015. Poté spread začal s historickými průměry více korelovat. Důležité tedy je, že v posledních měsících se trh daleko více přiblížil vývoji historických průměrů. Jednotlivé historické průměry mezi sebou korelují velmi silně.

Spread byl za posledních 15 let 13x ziskový. Za posledních 10 let vykázal 9 ziskových let. Ztrátový rok spadá do období posledních 5 let, konkrétně do roku 2011. Avšak výsledky za posledních 5 let jsou velmi nestabilní. V jednom roce vykázala strategie vysoký zisk, jeden rok byl ztrátový a zbylé 3 roky vykázaly různorodé výsledky. RRR se pohybuje v průměru kolem 2,5. V tomto aktuálním případě bychom však preferovali vyšší hodnoty.

Aktuálně se spread pohybuje na cenové hladině kolem -1,150. Jedná se o výraznou S/R úroveň. Trh ji možná bude nyní testovat. Po jejím překonání by se dal zvažovat vstup do obchodní pozice. SL by pak bylo vhodné umístit kolem hodnoty -1,85. Profit Target by bylo vhodné umístit na hodnotu -0,5 a pokud by trh potvrdil sezónní pohyb, pak i na hodnotu -0,05.

Při kontrole Volume jsme zjistili, že spread vykazuje u dlouhé nohy nízkou likviditu. To by mohlo znamenat vstup do pozice za nevýhodnou cenu a následné problémy s výstupem z pozice.

Pokud shrneme výsledky této základní analýzy, pak můžeme konstatovat, že spread se obchoduje na historicky velmi nízkých hodnotách a navíc se odráží od významné S/R úrovně. Přestože spread vykazuje zápornou korelaci s historickými průměry, v nejbližších měsících se korelace výrazně zlepšila. Můžeme tedy říci, že spread má z tohoto hlediska výrazný potenciál pro sezónní růst. Jako problém však vidíme nízkou likviditu a nestabilní obchodní výsledky, zejména za posledních 5 let. Pro mnohé obchodníky by tyto dva aspekty byly důvodem pro hledání jiné obchodní příležitosti s vyšší mírou pravděpodobnosti úspěšného obchodu.

V případě, že bychom se přece jen rozhodli pro zobchodování analyzovaného spreadu, bylo by vhodné počkat, zda trh otestuje cenovou hladinu -1,150, a po jejím překonání vstoupit do obchodní pozice. SL by bylo logické umístit kolem hodnoty -1,85 a Profit Target na hodnotu -0,5 a případně i na hodnotu -0,05. RRR není u daného spreadu nijak vysoké, a proto by bylo jistější cílit spíše na bližší Profit Targety.

Máte zájem o pravidelné analýzy aktuálních komoditních spreadů? Zaregistrujte se ZDE!

Přejeme Vám hodně úspěchů ve Vašich obchodech

Tým TradeandFinance.eu

(c) TradeandFinance.eu

Diskuse k článku ZDE

Mohlo by Vás také zajímat

Komoditní spready, nebo lépe futures spready, jsme si krátce představili v článku Použití termínu „SPREAD“ ...

V dnešním článku si provedeme analýzu spreadu ZMN16-ZMV16, který platforma SeasonAlgo doporučuje jako strategii na ...

V našich kurzech práce s platformou SeasonAlgo se vždy hodně věnujeme praktickému vyhledávání a filtrování spreadových ...

A obiloviny stále rostou...! Ti, kdo obchodují komoditní spready podle Romaniny metody, jsou již ...