Konec mentálních Stop-Lossů u komoditních spreadů!

V rámci našich kurzů komoditních spreadů či při rozhovorech se zkušenými tradery zjišťujeme, že většina obchodníků dosud používá při obchodování komoditních spreadů jen mentální Stop-Loss. Jedná se zejména o obchodníky, kteří obchodují prostřednictvím platformy TWS brokera Interactive Brokers.

Jistě jste již ocitli v situaci, že jste po nějakém čase jeden večer nemohli být u počítače a zkontrolovat své pozice. A jako na potvoru se právě v ten den začaly trhy prudce obracet proti očekávanému sezónnímu pohybu.  To je zákon schválnosti, který v tradingu zaručeně funguje. Kolika z nás se již stalo přesně to, že pečlivě sbírané profity šly vniveč, protože jsme používali jen mentální Stop-Lossy. Naše pozice tak nebyla chráněná proti případnému prudkému propadu ceny obchodovaného spreadu. Nastavené alerty sice dobře fungují, ale pokud zrovna nekontrolujeme e-maily, pak nás ani sebespolehlivější alert nezachrání před prudkým neočekávaným propadem.

Platforma TWS totiž u combo spreadových pozic neumožňovala používat příkaz STOP, tak jak jsme jinak zvyklí z obchodování klasických outright pozic. Po otevření obchodní spreadové pozice tedy bylo možné okamžitě nastavit čekající limitní příkaz pro Profit Target, ale nebylo možné použít čekající příkaz STOP pro nastavení Stop Lossu. Naše obchodní pozice byly tedy při obchodování komoditních spreadů nechráněné proti obchodnímu riziku. Používání mentálního Stop Lossu tedy znamenalo, že jsme museli využívat alertů k tomu, aby nás upozornily na situace, kdy trh doklesal k hodnotě mentálního Stop-Lossu.

V tomto článku bychom však rádi upozornili na to, co již běžně učíme v našich podzimních kurzech. Je to ten fakt, že TWS před pár měsíci začala umožňovat používat příkaz STOP u komoditních spreadů složených z nohou obilovin. A postupně bylo používání tohoto příkazu umožněno i na mnoha ostatních trzích. Pro tradery, kteří obchodují komoditní spready, je to převratná změna. Většina obchodníků spready obchoduje právě přes platformu TWS. A nyní konečně nastávají klidné večery či dokonce dovolené, kdy nemusíme vystupovat z otevřené potenciálně profitabilní pozice. Již si můžeme dovolit v klidu odjet, protože naši spreadovou pozici si můžeme zajistit i proti nečekanému obratu trhu. Můžeme tak konečně aplikovat kvalitní risk management, jak je v tradingu obvyklé.

2014-10-14_15-06-12

Nastavování Stop Lossu a Profit Targetu si můžeme ukázat na příkladu cvičného spreadu, se kterým jsme pracovali na našem Workshopu obchodování komoditních spreadů na začátku října. Jedná se o spread LHM15-LCZ14. Jen pro potřeby této ukázky jsme vstoupili do obchodní pozice s jedním kontraktem na hodnotě -69,675. Na náhledu z platformy TWS je zobrazeno, jak bychom si nastavili Profit Target limitním příkazem na hodnotu -64,400 a Stop Loss příkazem STOP na hodnotu -72,500.

2014-10-14_15-07-21

Pokud se chcete dozvědět, jaké jsou nejnovější trendy a možnosti v obchodování komoditních spreadů, přihlaste se na naši třídenní výuku Obchodování komoditních spreadů + Práce s platformou SeasonAlgo + Workshop obchodování spreadů s Advanced Bactesterem v SeasonAlgo.

Tým TradeandFinance.eu

(c) TradeandFinance.eu

Mohlo by Vás také zajímat

Pro ty z Vás, kdo zatím nečtou blog Romany o obchodování komoditních spreadů, přinášíme ...

V předchozím článku jsme Vás seznámili s výhodou nízkých marginů u komoditních spreadů. V dnešním ...

Dnešním článkem budeme pokračovat ve výčtu výhod obchodování komoditních spreadů. V předcházejících článcích jsme si ...

Dnešní článek jsme se rozhodli věnovat základním principům money managementu. Přivedl nás k tomu nedávný ...