Co chystáme v roce 2015

Vážení a milí tradeři a uživatelé našeho portálu,

Dovolte nám, abychom Vám popřáli jen to nejlepší do nového roku. Přejeme Vám, aby tento rok byl pro Vás rokem ryze pozitivním, plným osobních i profesních úspěchů. Zároveň Vám však přejeme, abyste si vždy byli schopni udělat čas na své blízké, rodinu a přátele, ale hlavně na sebe.

I my bychom rádi přispěli k tomu, aby byl pro Vás tento rok co nejzajímavější a nejpřínosnější. Proto jsme si pro Vás přichystali několik novinek, které se v průběhu tohoto roku chystáme realizovat.

Dane_1Jedno z témat, na které bychom se rádi v letošním roce podrobněji podívali, je téma daní a legislativy. Připravujeme pro Vás sérii článků ohledně zdanění příjmů z kapitálových trhů. Tato problematika doposud nebyla zpracována v ucelené podobě. My pro Vás nyní připravujeme seriál, který se bude věnovat zdaňování fyzických osob, OSVČ i právnických osob. Zaměříme se nejen na Českou republiku, ale zmapujeme pro Vás i situaci na Slovensku a následně i v dalších zemích. Hodně našich uživatelů totiž působí v zahraničí a zvažují, ve které zemi by pro ně bylo výhodnější tento typ příjmů danit a za jakých podmínek.

V loňském roce měla velký ohlas naše konference Obchodování na burze – cesta k časové a finanční svobodě?, která proběhla 16.11.2014 v Autoklubu ČR v Praze. Z celé konference byl pořízen videozáznam a jednotlivé prezentace jsou zpřístupněny na stránce této akce i v příslušných kategoriích videí.

Na tuto úspěšnou akci bychom v letošním roce rádi navázali dvěma akcemi. První akci plánujeme na jarní měsíce 2015. Bude se jednat o networkingovou akci, na kterou budou vřele zváni všichni absolventi našich kurzů, uživatelé našeho portálu, aktivní tradeři i další příznivci obchodování na burze. Často vidíme, že tradeři postrádají osobní kontakt s ostatními, kteří se tradingem také zabývají. Existují sice různá fóra, ale ve většině případů chybí právě osobní kontakt a sdílení zkušeností. Často se totiž stává, že mnoho dalších traderů řeší podobné problémy nebo se dostávají do podobných situací. A pokud mezi sebou naváží osobní kontakty, mohou si navzájem pomáhat a vyměňovat si zkušenosti a učit se jeden od druhého. Tomu bychom velice rádi napomohli. Proto pro Vás chystáme takový typ akce, kde nebudete jen pasivními účastníky, kteří sledují prezentace několika mluvčích, ale chceme podpořit zejména aktivní zapojení všech účastníků. Samozřejmě, že v rámci celé akce budou určitá ústřední témata, která budou zajímavá jak pro začínající, tak i pro pokročilé tradery, a to bez ohledu na to, jestli se zabýváte diskréčním či algoritmickým typem tradingu. Byli bychom rádi, kdyby měla tato networkingová akce spíše neformální charakter, abyste se cítili co nejlépe a mohli bez obav sdílet své zkušenosti a názory.

Na podzim bychom pro Vás rádi zopakovali odbornější typ akce ve stylu konference. Připravujeme opět určitá témata, která jsou pro tradery zajímavá. Čeká Vás série přínosných prezentací s následnými diskusemi. A velký prostor bychom opět rádi věnovali panelové diskusi, která se na loňské konferenci velmi osvědčila a měla velkou odezvu.

BrokerDalším tématem tohoto roku jsou brokeři. Nechceme se však věnovat brokerům v České republice. Připravujeme pro Vás seriál, který zmapuje zahraniční brokery, a to zejména ty, přes které je možné obchodovat komoditní spready. Momentálně většina „spreadařů“ obchoduje přes Interactive Brokers. My se však podíváme i na další zahraniční brokery a porovnáme jejich služby a výhody a nevýhody.

V oblasti kurzů momentálně pracujeme na online kurzu obchodování komoditních spreadů. O kurz je velký zájem, což nás velice těší. Proto bychom rádi celý kurz dokončili v průběhu prvního čtvrtletí. Včas Vás budeme informovat o jeho dokončení. Jak jsme slíbili, pro absolventy prezenčních kurzů obchodování komoditních spreadů bude online kurz k dispozici s 50% slevou.

NewsletterDalší novinkou, kterou Vám letos přineseme, bude placený newsletter, ve kterém budeme přinášet analýzy vybraných spreadových strategií. Spready budeme společně sledovat a v reálném čase se budeme rozhodovat o tom, jak řešit nastalé obchodní situace. V rámci tohoto newsletteru budeme používat Romaninu metodu vyhledávání spreadových strategií s co nevyšším potenciálem ziskovosti a úspěšnosti i její metodu reálného obchodování daných spreadů. V rámci předplatného chystáme i pravidelné měsíční webináře, ve kterých budeme spready společně probírat. Budete mít také možnost zaslat své vlastní spready, které byste chtěli v rámci webináře veřejně analyzovat.

Pro naše uživatele, pro které je problematické se z důvodu vzdálenosti zúčastňovat našich prezenčních kurzů, chystáme všechny typy kurzů také v podobě webinářů. Momentálně vybíráme profesionální platformu, která by umožnila pořádání těchto webinářů v co nejvyšší kvalitě s možností plnohodnotného interaktivního zapojení všech účastníků. Poptávka po těchto webinářích je zejména ze strany našich zahraničních uživatelů či ze strany traderů, kteří působí na opačném konci republiky.

Pro začínající tradery, kteří se s tradingem teprve seznamují, samozřejmě zachováme naše kurzy obchodování na burze ZDARMA. V letošním roce proběhnout kurzy kromě Prahy také v Ostravě a v Děčíně. Tato kurzy prozatím zachováme v prezenční podobě, protože pro začátečníky je skutečně důležité mít osobní kontakt s přednášejícím a mít možnost se ptát a nemít obavy z toho, jestli je dotaz „naivní“.

Pro ty, kteří to již s tradingem myslí vážně, máme naše stále online kurzy pro začátečníky a na ně pak navazují kurzy spreadového obchodování.

Pro anglicky mluvící uživatele našeho portálu pak připravujeme kromě placeného newsletteru a webinářů také skupinové kurzy v zahraničí. O lokalitách těchto kurzů Vás budeme průběžně informovat.

Doufáme, že pro Vás naše letošní aktivity budou zajímavé a přínosné a že Vám pomohou k tomu stát se úspěšnými tradery.

Těšíme se na Vás!

Tým TradeandFinance.eu

(c) TradeandFinance.eu

Mohlo by Vás také zajímat

Milí uživatelé portálu TradeandFinance.eu! Těší nás Váš zájem o naše kurzy obchodování na burze ...

V rámci našich kurzů komoditních spreadů či při rozhovorech se zkušenými tradery zjišťujeme, že většina ...

Po skvělém úspěchu a velké sledovanosti našeho prvního článku opublikovaného ve spolupráci s RSJ a.s. ...

V dnešním článku si provedeme analýzu spreadu ZMN16-ZMV16, který platforma SeasonAlgo doporučuje jako strategii na ...