Jak začít obchodovat na burze – 10 kroků k úspěchu

Zaklady zdarma_CZV dnešním článku se zaměříme základy obchodování na burze. Mnozí z Vás se na nás obracejí s jedinou otázkou: „Dejte nám jednoduchý a praktický návod jak začít obchodovat na burze krok za krokem.“ Zajímavé je, že tento typický dotaz nedostáváme jen od naprostých začátečníků v tradingu, ale obrací se na nás i mnoho z Vás, kteří se již delší dobu snažíte zorientovat v této oblasti a máte pocit, že jste ustrnuli na mrtvém bodě.

Paradoxně mají naprostí začátečníci v tomto směru vlastně výhodu. Je totiž důležité si hned na začátku vytyčit jasný cíl a pak zvolit tu nejpřímější cestu k jeho dosažení. Avšak kdo se má zorientovat v té přemíře knih, článků, kurzů, seminářů, které pak doplňuje řada různých prezentací od finančních poradců či brokerských společností. Mnozí začínající tradeři tak stráví mnoho času „studiem“, které je neucelené. Všechny tyto informační zdroje mohou přinášet velice cenné a užitečné informace, ale pokud si je nedokážeme správně utřídit, můžeme sklouznout do pozice věčného studenta a vlastně se nedokážeme posunout dál.

A právě tehdy se na nás obracíte s dotazem, abychom Vám dali jasný a praktický návod jak začít s obchodováním na burze, na co se kdy zaměřit a jak efektivně postupovat k budoucímu stabilnímu zhodnocování Vašich financí.

Proto jsme pro Vás takový systematický návod připravili. Jedná se o 10 kroků, které jsou skutečně tím nejzákladnějším předpokladem k dosažení finanční a časové nezávislosti prostřednictvím samostatného obchodování na burze.

10 kroků k úspěšnému začátku obchodování na burze:

  1. 640857_36804179aZvládnutí základů tradingu
  2. Práce s grafy a technická analýza
  3. Výběr obchodního přístupu
  4. Software a data
  5. Vytipování trhů a základních obchodních systémů
  6. Testování obchodních systémů - backtest
  7. Tvorba obchodního plánu
  8. Simulované obchodování
  9. Výběr brokera
  10. Live trading

Každý z těchto kroků si podrobněji probereme v sérii článků, které pro Vás budeme v následujících týdnech pravidelně publikovat. Každému kroku věnujeme samostatný článek, abychom Vám srozumitelnou formou přiblížili, co každá z těchto učebních fází obnáší. Díky tomuto jasnému a ucelenému plánu se ke svému cíli přiblížíte daleko dříve než všichni ostatní. Je však důležité mít stále na paměti, že žádný z těchto kroků není možné přeskočit a každému z nich je zapotřebí věnovat dostatek času na praktické procvičování.

notebook on the beach and glass of fresh jucieVšechny výše uvedené kroky samozřejmě velice podrobně probíráme i v našich kurzech úspěšného obchodování na burze. Pro naprosté začátečníky je nejvhodnější online kurz Základy úspěšného obchodování na burze. Kurz se skládá z přednahraných videí, ke ketrým se můžete kdykoliv vracet. Rozsah kurzu odpovídá 2 dnům prezenční výuky. V našich kurzech Vám běžně předáme znalosti týkající se prvních osmi kroků v průběhu 6-7 vyučovacích dní. Po jejich absolvování můžete velice brzy přejít na živé obchodování. Na ně pak navazují praktické workshopy, kde našim uživatelům pomáháme s praktickou stránkou živého obchodování a vylepšením jejich reálných obchodních výsledků.

Sledujte naši novou sérii článků, která Vás provede obchodováním na burze krok za krokem. Mnoho další užitečných informací naleznete i v kategorii článků Základy obchodování na burze či ve videích v sekci Základy obchodování.

Tým TradeandFinance.eu

(c) TradeandFinance.eu

Následující kapitola: Jak začít obchodovat na burze – Krok 1: Zvládnutí základů tradingu

Diskuse k článku ZDE

Mohlo by Vás také zajímat

V této kapitole si řekneme, s čím konkrétně můžeme na burze obchodovat. Jedná se ...

Ve světě tradingu se skloňuje termín „opce“ ve všech pádech. Opce jsou často zahaleny ...

Nevíte, jestli jsou vaše znalosti obchodování na burze dostatečné na to, abyste si rovnou zakoupili kurzy ...

Vážení uživatelé portálu TradeandFinance.eu! Blíží se konec prázdnin a všichni se pomalu vracíme z dovolených ...